Meble do Kuchni – pomocy proszę o wskazówki
Budżet jest ograniczony, dlatego tyle pytań, nie trzeba odpowiadać na wszystkie pytania bo to nie przesłuchanie:)
Budżet jest ograniczony, dlatego tyle pytań, nie trzeba odpowiadać na wszystkie pytania bo to nie przesłuchanie:)
Płytki w holu układane w stylu na mijane.
Płytki w kuchni układane 4 poziomo na 4 pionowo - wzór szafownicy.
Krzyżyki pod podłogówkę rozmiar 1,5.
Podłoga jeszcze nie myta z nalotem pyłu i kurzu.
Odporność na ścieranie PEI 4/2100
Zdrowych, rodzinnych, i bezpiecznych świąt z bliskimi:)
Miałem mały dylemat czy montować a) parapety plastykowe w kolorze czy b)metalowe powlekane folią w kolorze okien czy c) metalowe w kolorze dachu. Wybór padł na metalowe w kolorze grafitowym o grubości 0,7 mm. Jak na razie jestem zadowolony.
Technika montażu parapetów. Tu jest kilka szkół:
Na zdjęciu widać, że deszczówka i woda z roztopów leci w kanał podwójnego muru. To jest niechlujstwo!!! Dobrze, że to nie u mnie.
2. Przy prostych glifach - montaż na styk z ociepleniem. Tu też po latach woda może dostać się za ocieplenie.
3. Ja wzorowałem się na starej szkole. Widok na ganek u mojej babci 35 lat temu - ocieplane supremą plus tynk tradycyjny. U mnie z parapetami wcinałem się w mur około 2,5 cm. Minus jest taki, że dłużej to się obsadza.
A to przykład parapet z klnkieru też wcięty - niestety nie umnie.
Obsadzanie można wykonać samodzielnie. Moje wszystkie parapety miały szerokość pobraną z okien przed ociepleniem to najłatwiejszy sposób mierzenia.
Po obwodzie w koło glifów wsadziłem twardy styropian podłogowy 3cm zostawiając małe wcięcia na parapet.
Do poziomowania trzeba mieć dwie poziomice - długą do łapania poziomu (wystarczy 1,2m) i koniecznie krótką - do spadku na zewnątrz (Poziomica magnetyczna 230mm Neo Tools 71-000) polecam. Plus kliny, pistolet z pianką i cegły.
Przed włożeniem oczyściłem podłoże, spryskałem wodą i nałożyłem piankę koniecznie pod okno gdzie jest listwa podokienna. Następnie jeszcze raz spryskałem wodą, odczekałem chwilkę i obsadziłem parapet wkładając w rowek ramy okna.
Najważniejsze trzeba wypoziomować i zrobić spadek (regulacja na klinach). Na koniec nakładamy deskę, a na niej trzy cegły. Dopiero następnego dnia obróbka, malowanie i zdjęcie foli z parapetów.
Gdy nie chcesz bawić się w samodzielny montaż, to koniecznie zleć to ekipie, która ociepla Twój dom, bo ona to ładnie obrobi. Wcześniej ustal, jaka mam być ich długość i szerokość, czy wcięte w mur czy też nie.
U mnie parapety wystają poza ocieplenie 5 cm - to nie za mało, ani nie za dużo. Najważniejsze, aby nie ciekło po elewacji.
Jeszcze jeden ważny temat - końcówki (zatyczki) ,czy jak kto woli, zaślepki do parapetów.
Ta zaślepka zamontowana od południa po 8 latach użytkowania wygląda tak. U znajomego.
Jest jej coraz mniej (chyba się utlenia).
Myślicie, że jakość ich się poprawiła obecnie? Jesteście w błędzie są coraz gorszej jakości.
Robią je w Chinach albo z najgorszego plastyku, z najmniejszą ilością pigmentów, w przydomowym garażu na wtryskarce. Dzwoniłem i pisałem do firmy Marley, Gamrat, Kaczmarek - największych producentów systemów rynnowych z tworzywa czy to produkują. Oni tego nie robią, bo im się to nie opłaca!!!
Pytanie czy ktoś ma takie zatyczki, co nie tracą koloru? Jeśli masz takie, to podziel się ze mną tą informacją chętnie kupie je na próbę.
Pozdrawiam